Rządowe mieszkania na wynajem także we Wrocławiu
29
post-template-default,single,single-post,postid-29,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,cookies-not-set,qode-quick-links-2.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Rządowe mieszkania na wynajem także we Wrocławiu

W ostatnich latach wielu Polaków miało poważne problemy z bezpiecznym wynajęciem mieszkania na godnych zasadach i w rozsądnej cenie. Zdecydowana większość właścicieli proponowała warunki i ceny zupełnie niedostosowane do naszych realiów. Odpowiedzią na kłopoty obywateli jest rządowy program, który powstał w porozumieniu Ministerstwa Finansów oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. W jego wyniku mieszkania pod wynajem są bardziej dostępne, a zasady i formalności przystępne i dopasowywane indywidualnie.

Zasięg programu

Fundusz Mieszkań na Wynajem funkcjonuje obecnie w trzech aglomeracjach miejskich na terenie całego kraju (Piaseczno, Poznań, Trójmiasto i Warszawa). W tych miastach można wziąć udział w programie po spełnieniu regulaminowych wytycznych. Oczywiście wraz z upływem czasu brane pod uwagę będą inne miejsca, mniejsze miejscowości i obszary wiejskie, ponieważ chętnych nie brakuje (a wręcz przeciwnie – wciąż ich przybywa).

Rządowe mieszkania we Wrocławiu

Program wynajmu rządowych mieszkań trafił również do Wrocławia. Przy ulicy Dąbrowskiego 40 ruszyła niedawno pierwsza budowa. Zakończenie prac szacuje się na początek 2017 roku, kiedy to udostępnionych zostanie ponad 100 lokali mieszkalnych. To ogromne osiągnięcie, na które miasto czekało trzy lata. Oby tylko sprawdziło się na lokalnym gruncie i zapewniło dach nad głową tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Kto skorzysta z programu?

Niezaprzeczalnie atutem całego przedsięwzięcia jest fakt, że wynająć mieszkanie będą mogły osoby, które nie mają zdolności kredytowych (np. z powodu krótkiego stażu pracy, innych zobowiązań w banku czy niskich zarobków). Aczkolwiek jeśli udowodnią, że będą w stanie opłacać czynsz regularnie (np. przedstawia umowę o pracę lub inne źródło dochodu) mają duże szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Szacunkowe ceny mieszkań

Czynników, które mają wpływ na ostateczną cenę wynajmu jest bardzo wiele. Oczywiście najważniejszy jest metraż mieszkania, wyposażenie oraz dodatkowe udogodnienia (piętro, balkon, parking podziemny, piwnica). Jak zwykle doliczyć należy opłaty eksploatacyjne oraz licznikowe, które obowiązują w każdej spółdzielni. Z badań i raportów wynika, że w innych miastach ceny rządowych mieszkań nie są najniższe, ale co najważniejsze, zainteresowanie wciąż jest ogromne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.