Najchętniej wybierane metraże mieszkań
16050
post-template-default,single,single-post,postid-16050,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,cookies-not-set,qode-quick-links-2.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Najchętniej wybierane metraże mieszkań

Osoby zainteresowane zakupem lub wynajmem mieszkania mają swoje preferencje i oczekiwania, które są niezwykle ważne podczas przeglądania i wybierania ciekawych ogłoszeń. Zazwyczaj najważniejsza jest cena, lokalizacja, dodatkowe udogodnienia oraz metraż nieruchomości. Według jakich kryteriów wybierają Polacy? Czy inwestowanie w mieszkania się opłaca?

Kawalerki nadal w modzie

Wydawałoby się, że mieszkania jednopokojowe to dla wielu osób ostateczność. Okazuje się jednak, że są miłośnicy małych przestrzeni i przytulnych wnętrz. Tematem niewielkich lokali zainteresowane są osoby samotne lub zmuszone do tymczasowej przeprowadzki (delegacja, szkolenie, studia). Oczywiście kawalerki to strzał w dziesiątkę dla młodych par i małżeństw z krótkim stażem. Bez wątpienia jest to duża oszczędność pieniędzy i komfort mieszkania tylko we dwoje. Najczęściej metraż nie przekracza 30 m kw.

Dwa pokoje hitem od lat

Od wielu lat mieszkania dwupokojowe cieszą się największą popularnością. Wielu deweloperów czy biur nieruchomości posiada je w swojej ofercie, ponieważ najłatwiej je sprzedać. Zwykle mierzą 35-60 m2 i stanowią ponad 70% wszystkich dostępnych na rynku mieszkań. Są idealne dla ludzi ceniących wygodę, niewielkich rodzin czy osób w podeszłym wieku. Właściwe zagospodarowanie przestrzeni daje wiele możliwości, a racjonalne zarządzanie miejscem (szafy pod zabudowę, wielofunkcyjne meble i sprzęty) gwarantuje oczekiwany efekt.

Duże mieszkania dla wymagających

Mieszkania, w których znajdują się trzy pokoje lub więcej to z pewnością wygodne rozwiązanie. Jest idealne dla małżeństw z dziećmi, ponieważ daje szansę na zachowanie prywatności dla każdego z domowników. Oczywiście jego cena jest dużo większa i często przekracza możliwości finansowe przeciętnej rodziny. Metraż rozpoczyna się od 60 m kw. i kończy nawet na 90 czy 100 m kw. Warto jednak wspomnieć, że duże mieszkanie to dla właściciela doskonała inwestycja. Szczególnie, jeśli planuje wieloletni wynajem.

Luksusowe apartamenty

Na wysoki standard mieszkania wpływa wiele czynników. Oczywiście metraż ma znaczenie, aczkolwiek równie istotne jest usytuowanie, przyjazne sąsiedztwo, balkon, taras, miejsce parkingowe, garaż, piwnica czy winda w budynku. Na miano apartamentów zasługują mieszkania dobrze wyposażone, dostosowane do wyszukanych gustów. Nie da się jednak ukryć, że cena nawet za 50 m kw. jest naprawdę wysoka i znajduje się poza zasięgiem większości osób.

Reasumując, najczęściej osoby zainteresowane zakupem mieszkania wybierają opcję optymalną, czyli dwa pokoje. Przede wszystkim dlatego, że ceny nie są zbyt wygórowane, a warunki mieszkaniowe przyzwoite.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.